W III lidze (grupa I) w następnym sezonie, sześć zespołów będzie reprezentować nasze województwo

Do trzech ligi (grupa I), które odbędą się w nadchodzącym sezonie, sześć drużyn z naszego regionu wykonało kwalifikacje. Możemy być pewni, że Warta Sieradz utrzymała swoją pozycję w lidze, po tym jak odniosła zwycięstwo nad Concordią w Elblągu wynikiem 3:0 (2:0). Unia Skierniewice jest blisko zdobycia tytułu wicemistrza ligi. Drużyna pod wodzą Kamila Sochy zdołała pokonać Lechię Tomaszów Mazowiecki wynikiem 2:1 (1:0). Trzy punkty zdobył Pelikan Łowicz, podczas gdy GKS Bełchatów zakończyło swój mecz w Zambrowie remisem.

Aktualnie Unia Skierniewice prezentuje wysoki poziom gry w piłkę nożną. W prestiżowym meczu, drużyna pokonała przy swojej publiczności, Lechię Tomaszów Mazowiecki wynikiem 2:1 (1:0). Jednym z strzelców bramek dla Unii był Kamil Sabiłło, znakomity snajper, który kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania, przedłużył swoją umowę z klubem na kolejne dwa lata.

Warta Sieradz potrzebowała jednego punktu zdobytego w Elblągu, aby utrzymać swoje miejsce w lidze. Drużyna zdobyła jednak aż trzy punkty, co sprawi, że w ostatnim meczu sezonu będzie mogła zagrać bez dodatkowej presji.

Z Zambrowa, GKS Bełchatów przywiózł jeden punkt. Mecz z miejscową Olimpią zakończył się remisem 2:2 (1:1), a obie bramki dla drużyny Brunatnych zdobył Bartłomiej Bartosiak.

Pełną pulę punktów, czyli trzy, zdobył Pelikan Łowicz. Mimo początkowej przegranej 0:1 z już degradowaną do IV ligi Legionovią Legionowo, drużyna zdołała odmienić losy spotkania i ostatecznie zwyciężyła 2:1.