Festiwal Mleka i Miodu w Strumianach – celebracja lokalnej kultury i produktów

Strumiany, mała miejscowość położona w pobliżu Burzenina na terenie powiatu sieradzkiego, była gospodarzem 9. edycji Festiwalu Mleka i Miodu. Wydarzenie to jest kluczowym punktem na mapie plenerowych imprez promujących gminę Burzenin. Klimat festiwalu początkowo chmurzyły kapryśne warunki pogodowe, jednak w końcu słońce zdecydowało się zaświecić nad Strumianami.

Podczas festiwalu na scenie pojawiło się wiele lokalnych zespołów. Jednym z nich była Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Burzenina, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Publiczność miała również okazję podziwiać występ Zespołu Ludowego Marjanki, również pochodzącego z Burzenina.

Tegoroczne atrakcje muzyczne Festiwalu Mleka i Miodu obejmowały koncerty takich gwiazd jak Piękni i Młodzi z Magdaleną Narożną na czele, rapera Soboty, Roxaok, Iness, Cleo oraz Drugiej Maryli. Pełny program wydarzenia jest dostępny w kalendarzu na stronie nasze.fm.

Festiwal to jednak nie tylko muzyka. Organizatorzy przygotowali również stoiska, na których miejscowi producenci promowali swoje produkty z branży mleczarskiej i pszczelarskiej. Dodatkowo, odwiedzający mieli możliwość zetknięcia się z kulturą regionu poprzez spotkania z lokalnymi kołami gospodyń wiejskich, pokazy walk rycerskich oraz liczne konkursy z nagrodami. Na najmłodszych uczestników festiwalu czekało wesołe miasteczko.