Jarosław Kaczyński w Sieradzu: Spotkanie z sympatykami i poparcie dla Joanny Lichockiej

W dniu wtorkowym, Jarosław Kaczyński – lider partii Prawo i Sprawiedliwość, udał się do Sieradza. Na głównym miejscowym Rynku odbyło się spotkanie prezes PiS z miłośnikami tejże partii. Głównym celem tej podróży było jednak udzielenie poparcia dla posłanki Sejmu RP z sieradzkiego okręgu, Joanny Lichockiej, która kandydowała na stanowisko eurodeputowanej.

Joanna Lichocka podkreśliła znaczenie zbliżających się wyborów mówiąc „Nie możemy lekceważyć tych wyborów, bowiem frekwencja będzie miała istotne znaczenie dla liczby zdobytych mandatów”. Następnie apelowała o udział w głosowaniu 9 czerwca dodając: „Często dziennikarze pytają o znajomość języka angielskiego. Istotne jest aby umieć rozmawiać po angielsku, ale to najbardziej istotne, aby głosować po polsku. Polskę powinniśmy nosić w sercu oraz pamiętać o niej w naszych decyzjach.”

Znany jako lider partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, odpowiedział również na kilka pytań dziennikarzy dotyczących absencji Daniela Obajtka przed komisją śledczą ds. afery wizowej. Kaczyński wyraził swoje zdanie mówiąc: „Komisja pod przewodnictwem Michała Szczerby, staje się narzędziem wyborczym dla jej lidera. To jest niecodzienna sytuacja, kiedy tuż przed wyborami politycy są wzywani na posiedzenia komisji, co angażuje cały dzień i przeszkadza w prowadzeniu kampanii wyborczej. Mimo że nie jestem kandydatem, jestem szefem partii i powinniśmy starać się unikać takich sytuacji.”

Kaczyński odniósł się również do wypowiedzi francuskiego premiera Gabriela Attala dotyczącej paktu migracyjnego. Attal zasugerował, że pakt migracyjny nie będzie obciążeniem dla mniejszych miejscowości we Francji, ale głównie będzie dotyczyć krajów Europy Wschodniej.