Dom z prostą, ale nowoczesną i elegancką bryłą – 5 najpiękniejszych realizacji projektów z pracowni Domowe Klimaty

Pracownia Architektoniczna Domowe Klimaty bez wątpienia należy do najlepszych w kraju. Jej projekty domów (ponad 500 typów) są w pełni profesjonalne, zachowują najwyższe standardy, błyszczą swoim pięknem. Warto zatem przyjrzeć się, co w rodzimym budownictwie domów mają do zaproponowania liderzy.

Najpiękniejsze projekty domów – Domowe Klimaty

Najciekawsze projekty domów parterowych znajdziesz na domoweklimaty.pl – ale od architektów tej pracowni otrzymasz dosłownie każdy projekt domu. Ponieważ Pracownia Architektoniczna Domowe Klimaty wyraźnie wyróżnia się na tle innych biur architektonicznych, to właśnie na przykładzie jej realizacji chcielibyśmy pokazać Państwu jak współcześnie można otrzymać możliwie najlepszy projekt domu w możliwie najlepszej cenie. Wybraliśmy pięciu kandydatów. Zadbaliśmy o zróżnicowany wybór. Oto nasze zestawienie najlepszych projektów domów w Polsce.

Daktyl N

Wśród niewielkich parterowych domów jednorodzinnych ze stanowiskiem garażowym postanowiliśmy wyróżnić projekt domu Daktyl N. Nieco ponad 100 m2 kwadratowych ułożonych na klasycznym planie prostokąta i nakrytych wielospadowym dachem. Wewnątrz mamy do czynienia z dwoma strefami, z których pierwszą zajmuje wydzielony salon z kuchnią, a druga stanowi zespół trzech dość dużych pokoi. Wyłączając kotłownię i garaż (to strefa trzecia), z długiego hallu mamy wejście do wszystkich pomieszczeń. Elewacja z tynku mineralnego wzbogaconego szlachetnym drewnem prezentuje się wspaniale. Do domu możemy wejść z każdej strony. To może być właśnie ten “mały, biały domek”, o którym myślisz.

Samba 11

To dwukondygnacyjny dom utrzymany w stylu ściśle modernistycznym. Proste, geometryczne bryły stawiają tę konstrukcję w awangardzie współczesnych domów jednorodzinnych. Bardzo wysoki stopień energooszczędności i łatwość budowy ze względu na uproszczoną, minimalistyczną formę. Całkowita powierzchnia to prawie 200 m2. Dom ten jest wydłużony i tak dużą przestrzeń możemy mieć już na wąskiej działce. Poddasze zawiera pokoje, które pomieszczą wszystkich domowników nawet w dużej rodzinie. Na parterze znajdziemy zaś wyjątkowo przestronny salon ze znakomitym oświetleniem światłem naturalnym. To znakomita propozycja dla osób, które chcą mieszkać nowocześnie.

Piotrek

Niezwykle ciekawym projektem domu z całkowicie płaskim dachem jest Piotrek. Prosta, elegancka i na wskroś nowoczesna bryła jest niemalże symetryczna, ale lepszy styl uzyskuje się tu przez lekkie złamanie tej symetrii. Mimo ultranowoczesnych rozwiązań został zachowany styl klasyczny w rozlokowaniu pomieszczeń: życie rodziny za dnia toczy się na parterze (wyjątkowo duży i jasny salon, oświetlany z wielu stron), a na piętrze czekają na nas pokoje, z których żaden nie jest mniejszy niż 13 m2. Uznanie budzą przestrzenie przeszklone, które sprawiają, że w tym domu zawsze jest wiele światła.

Dom na Stoku 5 N

A teraz propozycja dla właścicieli bardzo pochyłych działek. Dwustanowiskowy garaż jest ulokowany pod częścią mieszkalną, do której dostajemy się po schodach. Dwuspadowy dach o dużym kącie nachylenia. Ta konstrukcja może powstać na małej, ale bardzo stromej działce. Dom jak na takie warunki posiada bardzo dużą powierzchnię użytkową.

Akord 10

To konstrukcja bardzo klasyczna. Łączony garaż, balkony, wielospadowe zadaszenie. Wiele miejsca, komfort i wygoda. Na piętrze pomieszczenie garderobiane, pralnia, duża łazienka i strych, oprócz tego trzy duże pokoje. Obok jasnego i przestronnego salonu z kuchnią na parterze pomyślano też o specjalnej przestrzeni na pracownię (gabinet).

Nowe domy są ekologiczne

Budowa nowego domu z fotowoltaiką i ogrzewaniem elektrycznym – jaki to koszt? – dowiedzą się Państwo z tego artykułu. Warto przeczytać, ponieważ współczesne standardy techniczne oraz możliwości oszczędzania poprzez użycie zielonej energii są obecnie rozwiązaniami standardowymi.