Panele fotowoltaiczne na przedszkolach

Inwestowanie w panele fotowoltaiczne to temat, o którym słyszy się stosunkowo często. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że mowa o czymś, co wzbudza nie najlepsze uczucia.

Dobrze wiedzieć

Mieszane uczucia oczywiście mają związek z nachalną reklamą. Można też dodać, że zniechęcenie nachalną reklamą jest czymś zrozumiałym, ale zostawmy to.

Panele fotowoltaiczne mają swoje zalety i co za tym idzie, swoich zwolenników. Przykładu nie trzeba daleko szukać – na siedmiu miejskich przedszkolach rozpoczęła się instalacja tych paneli. Największa moc będzie mieć miejsce na budynku Przedszkola nr 15 przy ul. Stacheckiego-Koliby – chodzi o 39,60 kWe. Ważne jest też to, że na budynkach pojawią się instalacje odgromowe i uziemiające.

Istotne jest również to, że zainstalowanych zostanie 431 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 155 kW. Koszt inwestycji ma wynieść 640 tys. zł. Wiemy też, że mniej więcej 80 proc kosztów pokryje dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Za wykonanie odpowiada firma Rawico z Łabiszyna.

Zakończenie prac zaplanowano na 28 lutego.