Olimpijczyk i mistrz biegów długodystansowych Artur Kozłowski obejmuje stanowisko dyrektora COS Spała

Centralny Ośrodek Sportowy w Spale powitał swojego nowego dyrektora, Artura Kozłowskiego. Ten olimpijczyk i zdobywca tytułu mistrza Polski w biegach długodystansowych, pochodzący z Sieradza, znalazł się na kolejnym szczycie swojej kariery jako działacz sportowy.

W przeszłości, Kozłowski reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych zawodach. W 2016 roku brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, a dwa lata później rywalizował na mistrzostwach Europy w Berlinie. Przez lata zdobywał wiele tytułów – jest jedenastokrotnym mistrzem Polski seniorów. Wygrał m.in. maratony (dwa razy), bieg na 10 000 m (raz), 5000 m (dwa razy), półmaratony (trzy razy) oraz biegi uliczne na dystansie 5 km (raz) i 10 km (dwa razy).

Ale to nie wszystko – Kozłowski jest także wielokrotnym laureatem Plebiscytu 7 Wspaniałych na najpopularniejszego sportowca ziemi sieradzkiej oraz został uhonorowany tytułem sportowca 25-lecia tego samego plebiscytu. Po zakończeniu aktywnej kariery sportowej, przyjął stanowisko dyrektora klubu LKS MOSiR Sieradz. Dodatkowo, prowadzi grupę biegaczy KS Plan Bieganie Sieradz. Ostatnie osiągnięcie jego podopiecznych, Martyny i Jana Wychowałków, to zajęcie wysokich piątych miejsc na mistrzostwach Polski w maratonie.