Nowo wybrani radni miejscy w Sieradzu złożyli ślubowanie. Ambitne plany na przyszłość

Paweł Osiewała, prezydent-elekt miasta, poprzedził ceremonię złożenia ślubowania przez nowo wybranych radnych miejskich na nadchodzącą kadencję w samorządzie, składając własne uroczyste ślubowanie. W swoim przemówieniu, Paweł Osiewała zaakcentował swoje ustalenia dotyczące ostatniej pięcioletniej kadencji. Zadeklarował nieugiętą pracę i oddanie dla miasta oraz jego mieszkańców przez następne pięć lat.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami, prezydent-elekt podkreślił także ambitność swoich planów na najbliższą kadencję, zwłaszcza pod względem inwestycyjnym. Stwierdził, że zarówno on sam, jak i urzędnicy miejski oraz radni mają wiele pomysłów na rozwój miasta, co było dobrze widoczne podczas niedawnej kampanii wyborczej. Zapowiedział, że 150 milionów złotych przeznaczonych na inwestycje, które już są zaplanowane to tylko początek. Osiewała przyznał również, że możliwe jest wystąpienie sytuacji gdzie projektów do realizacji może być tak wiele, że konieczne będzie zabezpieczenie dodatkowych środków finansowych na realizację tych zadań.

Oprócz tego, dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Sieradzu była również czasem wyborów przewodniczącego oraz trzech wiceprzewodniczących rady. W głosowaniu udział wzięło dwudziestu obecnych na sesji radnych. Kandydatami na stanowisko przewodniczącego byli Michał Pabich z KO i Andrzej Czapnik z PiS. W tajnym głosowaniu zwyciężył Michał Pabich, zdobywając poparcie jedenastu osób.