Spotkanie kandydatów do Europarlamentu z Lewicy i mieszkańców Sieradza

W dniu dzisiejszym, przedstawiciele Lewicy odwiedzili Sieradz i złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym tym, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. W ten sposób uczcili dwudziestolecie obecności Polski w Unii Europejskiej oraz coroczne Święto Pracy.

1 maja to wyjątkowy dzień, który powinien służyć jako przypomnienie, że to właśnie z myślą o ludziach pracujących Lewica stworzyła zestaw postulatów. Kandydaci tej partii na stanowisko europosłów starają się teraz wprowadzić te postulaty do realizacji.

– Walczymy o skrócenie czasu pracy zarówno w kontekście jednego dnia, jak i całego tygodnia. Uważamy, że są to rozwiązania komplementarne, które chcielibyśmy wprowadzić na szczeblu unijnym – mówiła podczas wizyty w Sieradzu posłanka Paulina Matysiak. Dodatkowo podkreśliła znaczenie dwudziestolecia członkostwa Polski w UE i zachęciła do udziału w czerwcowych wyborach.

Jako piąty pod względem wielkości kraj w Unii Europejskiej, Polska powinna być silnym graczem, a nie jedynie biernym obserwatorem – twierdzi poseł Tomasz Trela. Przekonuje eurosceptyków, że członkostwo w Unii nie odbiera suwerenności kraju. – Suwerenność Polski jest nienaruszona. To my decydujemy, kto będzie pełnił funkcje premiera, posła, senatora, prezydenta czy samorządowca. Przez dwadzieścia lat członkostwa Polska uzyskała zdecydowanie więcej korzyści niż strat, co potwierdza pozytywny bilans gotówkowy wynoszący ponad 700 miliardów złotych. Samo Łódzkie otrzymało ponad 10 miliardów złotych z Funduszu Europejskiego – podsumował poseł Trela.

Dodatkowo zaznaczył, że obecność Polski w strukturach Unii Europejskiej i NATO to gwarancja bezpieczeństwa naszego kraju.