Sieradz podąża ku lepszej przyszłości: 9 lat dynamicznego rozwoju, spadek bezrobocia o 10% i dziesiątki milionów pozyskanych funduszy

W czasie ostatnich dziewięciu lat Sieradz przekształcił się w niezwykły sposób, z każdym rokiem stając się coraz bardziej prosperującym miastem. Dynamiczne zmiany, które zaszły, pozytywnie wpłynęły na życie mieszkańców. Te lata były okresem intensywnego rozwoju, co przyczyniło się do znacznego spadku bezrobocia – aż o 10%. To korzystne zjawisko nie mogło mieć miejsca bez aktywnego pozyskiwania środków zewnętrznych, co przełożyło się na dziesiątki milionów złotych dla lokalnej społeczności.

To właśnie dzięki tym zmianom, Sieradz zasługuje na coraz wyższe miejsca w ogólnopolskich rankingach miast. Wraz ze wzrostem standardu życia jego mieszkańców, rośnie także prestiż miasta na arenie krajowej. Wszystko to sprawia, że Sieradz staje się coraz bardziej atrakcyjny – zarówno dla swoich obecnych mieszkańców, jak i potencjalnych nowych.

Paweł Osiewała, kandydat na stanowisko prezydenta miasta Sieradza, mówi o tych osiągnięciach z czystym sumieniem. Prezentuje listę zrealizowanych działań, które przyczyniły się do obecnej sytuacji miasta i ma ambitne plany na przyszłość. Z pełnym przekonaniem poddaje się ocenie społeczności, mając nadzieję na kolejną kadencję, w której będzie kontynuować rozpoczęte już prace.