Dzień Kobiet w Sieradzu: Policja i uczniowie promują bezpieczeństwo drogowe

8 marca 2020 to nie tylko Dzień Kobiet, ale także dzień, w którym funkcjonariusze policji z Sieradza oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz podjęli się akcji promującej zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodatkowo, policjanci świętowali ten wyjątkowy dzień, doceniając i nagradzając panie za ich odpowiedzialne i bezpieczne zachowania na drodze. Z tej okazji, dzieci z lokalnej szkoły podstawowej przygotowały ręcznie robione kwiaty, które zostały wręczone kobietom jako symbole uznania.

Podczas Dnia Kobiet na sieradzkich drogach pojawił się wyjątkowy patrol drogówki. Kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy były nietypowe, a ich pomocnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz. Kobiety przestrzegające przepisów ruchu drogowego mogły liczyć na szczególne względy oraz otrzymać od policjantów i dzieci hand-made kwiatki jako upominek za ich bezpieczne postępowanie na drodze.

Asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, podkreśliła, że taka akcja to doskonały sposób na uświadomienie kobietom, jak ważne jest odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie na drodze. Dodała też, że inicjatywa ta harmonijnie wpisuje się w ramy ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.