W Łodzi miejsc do pracy nie brakuje. Czy warto się zatrudnić?

Końcem 2023 r. stopa bezrobocia w Łodzi wynosiła 4,4%, a zatem była niższa od średniej krajowej (5%). To dobra informacja dla wszystkich osób poszukujących zatrudnienia w Łodzi – znalezienie pracy nie sprawia żadnych problemów. Inną kwestią pozostaje satysfakcja z wykonywanego zajęcia oraz z otrzymywanego za nie wynagrodzenia. Które zawody należą do najbardziej przyszłościowych i najlepiej płatnych? Czy warto dojeżdżać do pracy do Łodzi z ościennych miast?

Praca w Łodzi nie tylko dla łodzian

 

Łódź stanowi nie tylko administracyjne, ale także funkcjonalne centrum województwa. To tutaj zlokalizowanych jest najwięcej firm, ale również szkół średnich i wyższych, każdego roku dostarczających przedsiębiorstwom pracowników, dysponujących wysokimi kwalifikacjami. Studenci nie mają także problemów z godzeniem pracy i nauki – liczne firmy oferują elastyczny grafik, dlatego praca na magazynie czy w restauracji jest bardzo popularna wśród młodych.

 

Mieszkańców okolicznych miejscowości przyciągają również warunki płacowe – zarobki w Łodzi są najwyższe w regionie. Przeciętne wynagrodzenie w mieście wynosiło końcem 2023 r. ponad 7000 zł brutto, tymczasem w Sieradzu pracodawcy oferują najczęściej stawkę nieprzekraczającą 6000 zł brutto. Taka różnica skłania sporo osób do podjęcia trudu codziennych dojazdów. W niektórych branżach możliwa jest również praca hybrydowa lub zdalna.

 

Praca dla kierowcy w Łodzi – jakie są warunki?

 

W Łodzi bardzo dynamicznie rozwija się branża TSL, co oznacza dużo ofert dla logistyków, spedytorów oraz kierowców różnego typu pojazdów. Praca dla kierowcy w Łodzi jest więc łatwo dostępna a przy tym różnorodna. Najlepiej zarobią kierowcy samochodów ciężarowych kursujący na trasach międzynarodowych, ale dla tych, którzy chcą każdej nocy zasypiać we własnym łóżku, nie zabraknie także mniej dochodowych, ale przyjaźniejszych życiu rodzinnemu ofert transportu lokalnego.

 

Mocno odczuwalny jest brak kierowców autobusów miejskich. Znalezienie pracy w tym charakterze nie będzie w Łodzi problematyczne. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem mieszkańców i przyjezdnych na tego typu usługi, poszukiwani są kierowcy taksówek oraz kurierzy dostarczający posiłki i zakupy w ramach popularnych aplikacji.

 

Oferty pracy z Łodzi – gdzie ich szukać?

 

Osoby poszukujące pracy z Łodzi muszą mierzyć się z tzw. klęską urodzaju – ogłoszeń jest tak dużo, że potrzeba niemal etatu na codzienne ich czytanie, konstruowanie CV i odpowiadanie na wybrane oferty. To dlatego lepiej zawęzić poszukiwania do jednego, sprawdzonego portalu. Unikniesz w ten sposób ryzyka, że zaaplikujesz na tę samą ofertę opublikowaną w kilku miejscach – a to wygląda niepoważnie i często dyskwalifikuje pracownika.

 

Unikaj ogłoszeń w mediach społecznościowych albo przynajmniej bardzo starannie je sprawdzaj. Brak weryfikacji tożsamości przyciąga oszustów, którzy nieustannie wymyślają nowe sposoby na dobranie się do twoich pieniędzy i danych osobowych.

 

Praca dla magazyniera w Łodzi – dla kogo jest odpowiednia?

 

Najtrudniej jest znaleźć pracę tym osobom, które nie mogą się pochwalić ani wysokim wykształceniem, ani wieloletnim stażem. Do tej grupy należą zarówno studenci, jak i młodzi ludzie, którzy zakończyli swoją edukację na wcześniejszym poziomie.

 

W tej sytuacji całkiem dobre warunki można wynegocjować w firmach poszukujących ludzi na stanowisko magazyniera. Codziennie nowe oferty znajdziesz na GoWork.pl. Ponieważ chętnych do pracy jest mniej, niż miejsc, pracodawcy często idą na rękę, oferując niezłe zarobki, dodatkowe benefity albo elastyczny grafik.