Noc poezji w Sieradzu: Artystyczne świętowanie Mikołajek w miejskim Centrum Informacji Kulturalnej

W piątkowy wieczór, w sercu miasta Sieradz, dokładnie w siedzibie Centrum Informacji Kulturalnej, miało miejsce wyjątkowe zdarzenie artystyczne. Tego wieczoru, ośrodek kulturalny, przybrał na chwilę role sceny teatralnej, na której aktor Marek Sawicki prezentował swoje mistrzowskie umiejętności recytatorskie. Było to część corocznego obchodzenia tradycji Mikołajek Poetyckich.

Marek Sawicki, gwiazda tego uroczystego wieczoru, przez blisko godzinę zanurzał publiczność w magicznym świecie poezji, recytując dzieła tak znanych poetów jak Herbert, Gałczyński i Majakowski. Sawicki zręcznie splatał ze sobą utwory, starannie odgrywając nastroje zawarte w każdym wierszu. Jego wykonania przenosiły słuchaczy w przestrzeń pełną zróżnicowanych emocji – od refleksyjnej smutności, przez skoczne radości, aż po dramatyczne szaleństwo. W czasie przedstawienia artystę wspierał Krzysztof Łatwiński, który swoją wiolonczelą tworzył improwizowany muzyczny podkład, dodając recytacji jeszcze większej głębi.

Po zakończeniu spektaklu, goście, którzy zaszczycili swą obecnością ten mikołajkowy wieczór, mieli okazję porozmawiać z aktorem. Rozmowy dotyczyły zarówno jego wystąpienia tego wieczoru, jak i innych doświadczeń teatralnych oraz telewizyjnych, które zdobył na przestrzeni lat.