Sieradz: Nowy oddział kardiologii inwazyjnej wkrótce w Szpitalu Wojewódzkim

W najbliższych dniach Szpital Wojewódzki w Sieradzu planuje otworzyć swój nowo powstały oddział kardiologii inwazyjnej. Przez wiele lat te specjalistyczne usługi były dostarczane przez firmę zewnętrzną, która niedawno przeniosła swoje działania do Wielunia. Ta zmiana nie była korzystna dla pacjentów z różnych powiatów znajdujących się w regionie.

Na szczęście, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, Daniel Joachimiak, jest przekonany, że prace nad uruchomieniem nowej pracowni hemodynamicznej dobiegają końca. Zapewnia, że już za kilka dni zakończą się prace budowlano-remontowe, a następnie rozpocznie się proces montażu angiografu. Optymistycznie patrzy również na termin jego uruchomienia.

Joachimiak podkreśla jednak, że zakres usług oferowanych przez nowy oddział będzie zależał od umowy, którą uda się podpisać z Narodowym Funduszem Zdrowia. Planowany jest szeroki zakres działalności, które pozwolą na obsługę potrzeb zdrowotnych lokalnej społeczności.