Wielka empatia sieradzkich policjantów: Bezinteresowna pomoc dla seniora

Dzielni funkcjonariusze z Sieradza, młodszy aspirant Łukasz Balcerzak oraz starszy posterunkowy Szymon Kokot, zapewnili pomoc starszej pani, która wieczorem była zmuszona poruszać się samotnie po ulicach miasta z balkonikiem jako swym jedynym wsparciem. Zaskakująco, jak się okazało, miejsce zamieszkania tej samotnej kobiety znajduje się poza granicami miasta Sieradza i nie miała ona żadnych środków transportu do powrotu do swojego domu.

Funkcjonariusze, dla których niesienie pomocy jest zawsze na pierwszym miejscu, podjęli decyzję o odwiezieniu starszej pani do domu. Wzruszona przez tę niespodziewaną pomoc, kobieta wyraziła swoją wdzięczność poprzez przekazanie osobistych podziękowań dla Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu.

Nie da się ukryć, że praca w policji każdego dnia rzuca wielkim wyzwaniem. Funkcjonariusze muszą stawiać czoła rozmaitym, często nieprzewidywalnym sytuacjom. Jednak z drugiej strony, to właśnie ta praca w „niebieskim mundurze” przynosi im ogromną satysfakcję, szczególnie gdy mają szanse pomóc innym. Dowodem na to są właśnie młodszy aspirant Łukasz Balcerzak i starszy posterunkowy Szymon Kokot z sieradzkiej drogówki, którzy nie pozostali obojętni wobec sytuacji potrzebującej starszej kobiety.