Pomocna ręka społeczności Sieradza: finał Szlachetnej Paczki tuż za rogiem

Decydujący moment w akcji Szlachetna Paczka zbliża się wielkimi krokami. Pozostały zaledwie trzy tygodnie do jej zakończenia, co skłania wolontariuszy do intensyfikacji swoich apeli o wsparcie. Chcą być pewni, że żadna osoba, która zakwalifikowała się do otrzymania pomocy, nie zostanie bez niej w tym świątecznym okresie.

Szlachetna Paczka to projekt mający na celu przede wszystkim materialne wsparcie tych, którzy przechodzą przez ciężkie chwile w życiu. Adresatem pomocy są domy, w których brakuje najbardziej podstawowych rzeczy. Listy potrzeb są długie i często obejmują takie pozycje jak opał, sprzęt AGD czy materiały budowlane do remontów. Dlatego warto poświęcić czas i energię na przygotowanie paczki – najlepiej w towarzystwie bliskich lub współpracowników.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem ze strony potrzebujących rodzin, co jest dowodem na to, że mieszkańcy Sieradza są zaradni i gotowi niesienia wsparcia. Inicjatywę chętnie popierają nie tylko prywatne osoby, ale także szkoły, urzędy i lokalne firmy. Wszyscy razem tworzą mocną społeczność gotową do pomocy, bez względu na miejsce czy okoliczności. Jak podkreśla Karolina Piekarek, koordynatorka Szlachetnej Paczki w Sieradzu, najważniejsza jest chęć niesienia pomocy.