Zmagania strażackie w Kalinowej – przegląd gminnych drużyn OSP

W malowniczej miejscowości Kalinowa, na terenie gminy Błaszki, odbyły się zawody gminne dla drużyn strażackich. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 22 ekipy: 15 męskich, pięć żeńskich oraz dwie młodzieżowe, które stanęły do walki o pierwszeństwo w szeregach straży pożarnej.

Etapami konkursowym, którymi musieli zmierzyć się druhowie, była sztafeta z przeszkodami oraz wykonanie pełnoprawnego zadania bojowego. W skład tego drugiego wchodziło rozwinięcie linii gaśniczej i podanie dwóch strumieni wody. Celem było obrócenie tarczy oraz przewrócenie ustawionych na końcu linii gaśniczej pachołków.

W kategorii drużyn kobiecych najlepsza okazała się ekipa z Wojkowa, która pokonała zespoły z Sędzimirowic i Suliszewic. W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo przypadło reprezentantom OSP Wojków, którzy zdobyli więcej punktów niż Sędzimirowice czy Zawady. W grupie młodzieżowej dominowały zaś Sędzimirowice, które wyprzedziły Łubnę.

Na arenie konkursowej zaprezentowali się również weterani straży pożarnej z Sędzimirowic, nie biorąc udziału w rywalizacji. Pokazali oni pełen zakres zadania bojowego, włączając w to musztrę.

Triumfatorzy zawodów na poziomie gminnym będą teraz miały okazję reprezentować gminę Błaszki podczas Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych, gdzie stawią czoła innym, równie doświadczonym drużynom.