Tragiczny wypadek drogowy w Kowalach w powiecie sieradzkim

W poniedziałkowe popołudnie, na jednej z dróg przewijających się przez wieś Kowale, położoną niedaleko Brąszewic w powiecie sieradzkim, miało miejsce zdarzenie drogowe o tragicznym rozstrzygnięciu. Aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka, która jest przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, przekazała, że według wstępnych ustaleń polskiej policji doszło do kolizji między furgonetką Opel a motocyklem.

Ciekawostką jest fakt, że za kierownicą furgonetki siedziała 29-letnia kobieta zamieszkująca powiat sieradzki, natomiast motocyklem kierował 45-letni mężczyzna z tego samego powiatu. Po nieszczęśliwym zdarzeniu na miejsce natychmiast przybyła karetka pogotowia, która nie skąpiła czasu próbując reanimować mężczyznę. Niestety pomimo wysiłków ratowników życie mężczyzny nie udało się uratować. W chwili zdarzenia kobieta prowadząca Opla była trzeźwa. Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu prowadzi dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie tej tragicznej sytuacji.

Przy zdarzeniu były zaangażowane służby ratunkowe. Jak informuje starszy kapitan Marcin Zwierzak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, w działaniach brały udział dwa zastępy zawodowej straży pożarnej z Sieradza oraz dwa oddziały ochotnicze z Biskupic i Warty.