Czym cechują się huby USB-C?

Huby USB są także nazywane rozdzielaczami USB. Służą one do zwiększania liczby dostępnych portów USB w naszym komputerze. Akcesoria z pewnością przydadzą się wielu osobom. Korzystają z nich użytkownicy, którzy chcą podpiąć kilka urządzeń zewnętrznych. Najczęściej laptopy mają tylko 2 lub 3 wejścia USB, a podłączając specjalny hub, uzyskujemy dodatkowe porty. Nic więc dziwnego, że huby USB-C są tak cenione na rynku. Szeroka oferta daje wiele możliwości. Czym wyróżniają się te akcesoria?  Gdzie znajdziemy bogaty asortyment? O czym warto wiedzieć? 

Huby USB-C 

Co ciekawe, nowoczesne huby USB-C często posiadają dodatkowe złącza HDMI. Dzięki temu podłączyć można sprzęt audio, monitor, czy Internet do rozgałęzienia. Użytkownicy doceniają fakt, że akcesoria służą do ładowania urządzeń. To wygodna opcja dla posiadacza stacjonarnego komputera. Dzięki hubom nie trzeba się schylać do obudowy, gdyż skorzystamy z leżącego na biurku rozdzielacza. Jak widać, takie rozwiązanie daje wiele korzyści.  

Szeroka oferta 

Podczas wyboru hubu USB-C, musimy zdecydować, czy wybieramy model pasywny, czy też aktywny. Huby aktywne mają wewnętrzne zasilanie, a aktywne pobierają prąd z komputera. Wiele zależy od tego, jakie urządzenia zamierzamy podłączyć. W przypadku hubu pasywnego może on służyć jako rozgałęziacz obsługujący proste urządzenia (klawiatura, pendrive, myszka). Hub z zasilaczem z kolei obsłuży bardziej zaawansowane sprzęty (drukarka, skaner). Zakup wymaga zwrócenia uwagi na rozmiary urządzenia. Huby USB z zasilaczem są cięższe i mają większe wymiary.  

Co jeszcze jest istotne? Nie możemy zapominać o liczbie portów, ich standardzie i interfejsie. Liczba portów wskazuje, ile urządzeń możemy podłączyć pod hub USB-C. Dobrym wyborem jest akcesorium z co najmniej dwoma portami. Dzięki temu mamy pewność, że w przyszłości podłączymy do komputera nowe urządzenia. Pamiętajmy o tym, że huby USB-C mają swoje standardy. Od nich zależy prędkość odbierania i przesyłania danych. Jest to ważne podczas podłączania pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Nie bez znaczenia jest interfejs, jaki hub wykorzystuje do połączenia się z naszym urządzeniem. Do wyboru mamy kilka rozwiązań, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Sporym uznaniem cieszą się huby USB-C.  

Gdzie zakupimy nowoczesne akcesoria do komputera? Bardzo dobrym pomysłem jest zakup hubu w internetowym sklepie. Bez wychodzenia z domu dobierzemy niezawodne sprzęty, które będą nam służyć na co dzień. Bogata oferta i atrakcyjne ceny zachęcają do zakupu.