Magazyny w Białymstoku. Rośnie popularność mniejszych regionów

Magazyny w Polsce powstają jak grzyby po deszczu – dotyczy to już nie tylko tzw. wielkiej piątki. Nowe inwestycje są realizowane w wielu miastach i regionach, które nie były do tej pory zbyt popularne w tej branży – jak m.in. powierzchnie magazynowe Białystok, Bydgoszcz, Szczecin, Lublin czy Żory.

Magazyny na wynajem – Białystok

Jedną z lokalizacji, które w ostatnich miesiącach zdecydowanie zyskały na popularności, jest Białystok, ważne miasto na zachodzie Polski. Jako przykładową inwestycję można wskazać m.in. centrum logistyczne Panattoni Park Białystok o pow. 40 618 mkw. Była to pierwsza inwestycja z nowoczesnymi magazynami klasy A w województwie podlaskim.

Położenie Panattoni Park Białystok znajduje się niedaleko drogi ekspresowej S8 i oferuje bardzo dobre połączenie z Warszawą. W pobliżu prezentowanej inwestycji biegnie droga ekspresowa S19 (Kłajpeda na Litwie – Saloniki w Grecji). Co ważne, najemca może dostosować poszczególne moduły do swoich potrzeb i wymagań.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Białymstoku cieszą się dużą popularnością m.in. wśród firm z Ukrainy. Wielu tamtejszych przedsiębiorców stara się przenieść biznes na teren Polski lub ew. magazynować tu towary ze względu na ich bezpieczeństwo. Mimo że stawki poszły w górę, magazyny i hale produkcyjne w Białymstoku szybko zyskują najemców.

Kielce. Nowoczesne magazyny i hale do wynajęcia

Również Kielce budzą rosnące zainteresowanie w branży magazynowej, logistycznej i transportowej. Stanowią ważny, centralny ośrodek przemysłowy województwa świętokrzyskiego. Liczne firmy – zarówno polskie, jak i zagraniczne, szukają tu dla siebie siedziby oraz nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Liczne firmy produkcyjne zainwestowały na tych terenach w ciągu ostatnich lat. Dzięki rozbudowie drogi ekspresowej S7 Kielce mają potencjał i są postrzegane jako region z perspektywami i o szerokich możliwościach. Wygodne połączenie Kielc z Warszawą, Łodzią i Krakowem stanowi zachętę do realizowania kolejnych inwestycji w mieście oraz okolicy.

Magazyny i hale produkcyjne w Rzeszowie

Jak wspomnieliśmy, popularność zyskują mniejsze ośrodki i miasta – jak magazyny do wynajęcia w Białymstoku czy w Kielcach. Innym przykładem są inwestycje realizowane w Rzeszowie. Region ten ma potencjał rozwoju rynku magazynowego i wiele zalet.

Jedną z jego mocnych stron są dwie strefy ekonomiczne na terenie Podkarpacia – Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec oraz Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan. Drugą ważną zaletą jest autostrada A4 łącząca ważne miasta polskie, a także granice – z Ukrainą oraz Niemcami. Plusem jest też Port lotniczy Rzeszów-Jesionka (ok. 10 km od centrum miasta).