Zarobki a praca. Sieradz a inne miasta w województwie

Sieradz to nieduże, ale dobrze skomunikowane z pozostałą częścią kraju miasto. Tędy przebiegają szlaki kolejowe i drogi krajowe. Sprawdziliśmy, czy lokalizacja ma wpływ na wysokość zarobków w Sieradzu.

Jak kształtują się wynagrodzenia w Sieradzu i innych miastach województwa łódzkiego?

Województwo łódzkie, mimo iż położone w centralnej części kraju, stosunkowo blisko stolicy, nie może pochwalić się równie wysokimi co stołeczne, wynagrodzeniami. Średnia pensja tutaj wynosi niespełna 6000 zł brutto i, co ciekawe, sama stolica regionu wcale znacząco owej średniej nie podnosi. O ile w województwie jest to nieco ponad 5800 zł brutto, to w samej Łodzi około 5950 zł brutto.

Jeśli chodzi o wynagrodzenia w Sieradzu, to oferty pracy Sieradz rzadko oferują górne widełki wyższe niż 5000 zł brutto. Na więcej mogą liczyć kierowcy samochodów ciężarowych i pracownicy szeroko pojętej komunikacji oraz programiści.

Dla porównania średnie wynagrodzenie w Zgierzu kształtuje się na niższym poziomie. Tutaj oferty pracy rzadko przekraczają 4500 zł brutto.

Trochę lepiej jest w Opocznie, gdzie stosunkowo łatwiej znaleźć ofertę pracy za 7000 zł brutto, ale trzeba się wykazać kwalifikacjami. Podobnie wygląda sytuacja w Tomaszowie Mazowieckim. Tu oferowana jest też praca dodatkowa, za nieco niższą stawkę.

Praca w Sieradzu i okolicach – jakie oferty przeważają?

Wśród ofert pracy w Sieradzu przeważają propozycje pracy na pełen etat. To dobra wiadomość dla osób, które szukają stabilnego zatrudnienia u wypłacalnego pracodawcy. Wśród ofert pracy widać dużą różnorodność. Zatrudnienie znajdą zarówno pracownicy produkcyjni, jak i przedstawiciele handlowi. Na tak samo szybkie znalezienie pracy mogą liczyć kobiety i mężczyźni.

W Sieradzu nie będzie też problemu ze znalezieniem pracy dodatkowej. Najczęściej poszukuje się kierowców i pracowników ochrony. Prace sezonowe natomiast oferowane są przez cały rok i dotyczą różnych zawodów. Latem najłatwiej znaleźć zatrudnienie w leśnictwie i ogrodnictwie, jesienią i zimą przy porządkowaniu i odśnieżaniu ulic, parków, skwerów itp. Jeśli chodzi o budownictwo, niegdyś także postrzegane jako sezonowe, to można w nim znaleźć zatrudnienie przez cały rok, zarówno w formie pracy stałej, jak i dodatkowej.

Praca w Sieradzu GoWork – znajdź najlepsze opcje pracy w mieście i okolicach. Praca może być świadczona zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.

Kto najszybciej znajdzie zatrudnienie w Sieradzu?

W Sieradzu notuje się wyraźny deficyt pracowników branży medycznej. To akurat nie dziwi, bo podobnie jest w całej Polsce. Natomiast zaskoczeniem może być brak krawców i pracowników produkcji odzieży. Dla nich dostępne są zarówno oferty pracy stałej, jak i dodatkowej.

Podobnie jak w innych regionach poszukiwani są pracownicy do salonów samochodowych, niektórych zawodów branży budowlanej, służb mundurowych, kierowcy i magazynierzy.

Jest w tym wszystkim i dobra wiadomość. Przeglądając oferty pracy w Sieradzu oraz posiłkując się barometrem zawodów, można wyraźnie zobaczyć, że zarówno w samym mieście, jak i jego okolicach, nie znajdziemy nadwyżki pracowników poszukujących pracy w żadnym z zawodów. Oznacza to, że każdy, kto zechce podjąć zatrudnienie w regionie sieradzkim, nie będzie miał problemu ze znalezieniem oferty pracy w konkretnym zawodzie.