Pieniądze na zabytki

Stosunkowo często mówi się o znaczeniu zabytków. Niemniej jednak warto zadać sobie pytanie, czy ma to później przełożenie na realne efekty?

Dyskusyjny temat

Na pewno mowa o temacie na długą dyskusję. Co więcej, nie tak dawno mieliśmy świetną okazję na poprawę sytuacji (zawsze może być lepiej).

Chodzi o nabór wniosków o dofinansowanie prac konserwatorskich lub restauratorskich. Ważne jest też to, że mogliśmy mówić o ofercie dotyczącej terenu województwa. Wypada także dodać, że możemy mówić o celu, na który pójdzie 6 milionów złotych. Pieniądze to nie wszystko, ale przy takiej kwocie można przypuszczać spore zmiany. Do tego nie sposób zapomnieć o maksymalnej sumie dofinansowania – suma ta to 100 tysięcy. Warto też pamiętać o tym, że możliwość uzyskania dofinansowania była czymś więcej niż troską o dziedzictwo kulturowe. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że chodziło o ratowanie zabytków.

Jeżeli możliwość uzyskania dofinansowania gdzieś umknęła, można poczekać na jakieś inne akcje lub próbować działać samodzielnie. O zabytki trzeba dbać!