W Sieradzu pojawią się sztuczne płuca

Stan powietrza to temat, o którym mówi się wiele. Niemniej wydaje się też, że mowa o sprawie, która nie dociera do wszystkich. Można wręcz powiedzieć, że niektórzy nie widzą problemu.

Kampania informacyjna

Kiedy nie wszyscy widzą problem, bardzo ważna jest kampania informacyjna. Co więcej, przedstawiciele Sieradzkiego Alarmu Smogowego doskonale zdają sobie z tego sprawę. Świetnym dowodem na to jest plan na najbliższe dni – w Sieradzu pojawią się sztuczne płuca. Dzięki sztucznym płucom mieszkańcy zobaczą, jak wygląda powietrze, którym oddychają.

Płuca mają pojawić się w sobotę – chodzi o ogólnopolską akcję Polskiego Alarmu Smogowego. Wiadomo też, że akcja będzie mieć miejsce na rogu ulic Jana Pawła II i Broniewskiego. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, najlepszym rozwiązaniem jest poczekanie do soboty i zjawienie się na wspomnianym rogu. Warto również wiedzieć, że cała konstrukcja będzie przepuszczać powietrze znajdujące się na ulicy. Co za tym idzie, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda sytuacja. Ciekawe jest też to, że nie zabraknie informacji dotyczącej poziomu zanieczyszczenia.

Instalację będzie można obserwować do 20 lutego.