Szkoły bliżej niepełnosprawności

Powiat sieradzki zamierza zająć się łamaniem kolejnych barier architektonicznych. Tym razem możemy mówić o skoncentrowaniu się na oświacie.

Walka o normalne życie

Niepełnosprawność to coś, o czym może nie mówi się zbyt wiele. Trudno też dokładnie powiedzieć, czym to jest spowodowane – może niektórzy nie wiedzą, jak należy zachować się w pewnych okolicznościach?

Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym osoby niepełnosprawne nie oczekują współczucia. Krótko mówiąc, wydaje się, że są to osoby, które chcą, aby było normalnie. Wracając też do tematu, chodzi o instalowanie wind. Co by nie mówić, jest to świetny przykład pomocy niepełnosprawnym.

Nie można doprowadzić do sytuacji, w której osoba niepełnosprawna kontynuuje naukę tam, gdzie dba się o niepełnosprawnych. To nie jest równy dostęp do edukacji! Jedyne, co powinno decydować, to poziom nauczania.

Trzeba też uwzględnić, że na efekty zawsze należy trochę poczekać. Z drugiej strony musimy pamiętać jednak, że to nie jest najważniejsze – najważniejsze jest podążanie we właściwym kierunku.