Setne urodziny Stanisława Lema

Są osoby, które powinny pozostać w naszej pamięci na zawsze. Tyczy się to oczywiście przede wszystkim rodziny, ale nie można też zapomnieć o wybitnych postaciach – świetnym przykładem jest Stanisław Lem.

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu

Ten wybitny polski pisarz zmarł jeszcze nie tak dawno, bo 27 marca 2006 roku. Gdyby żył, w ostatni poniedziałek obchodziłby setne urodziny. Niemniej jednak rocznica urodzin to coś, co zawsze można uczcić – to nawiązanie do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.

Właśnie tam odbyła się uroczystość, podczas której nie zabrakło wielu gości. Co ciekawe, przygotowano cukierki, jak i tort z książek. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym było wszystko to, co być powinno. Warto również podkreślić, że 2021 rok jest Rokiem Stanisława Lema (tak postanowił sejm).

Gdyby kogoś interesowały zdjęcia z wydarzenia, nie ma z tym żadnego problemu, udostępnione wiele fotografii. Fotografii, które można określić dowodem na to, co dla wielu nie powinno wzbudzać wątpliwości – wykonano dobrą robotę.