Tajemniczy eksponat

W Muzeum Okręgowym w Sieradzu doszło do bardzo ciekawej sytuacji – możemy mówić o tajemniczym eksponacie. Jak się okazuje, eksponaty mogą zaskoczyć nawet tych, którzy się nimi zajmują.

Chodzi o kufel

Dla niezorientowanych – mamy do czynienia z nietypowym kuflem. Warto też od razu podkreślić, że kufel trafił do Sieradza aż z Warszawy.

Czasami można usłyszeć, że pozory mylą i właśnie teraz mamy tego świetny dowód. Krótko mówiąc, kufel może wydawać się zupełnie zwyczajny, gdyż jest prosty w budowie. Mnóstwo osób może stwierdzić, że mowa o czymś, czego mamy wiele.

Biorąc pod uwagę wykonanie i zdobienie, zdaje się, że kufel ten powstał ponad 80 lat temu. Niestety, na kuflu nie znajdziemy żadnych znaków cechowych. Fakt ten jest równoznaczny, z tym że nie jesteśmy w stanie ustalić o jakiej produkcji mowa. Z drugiej strony są podejrzenia, że możemy mówić o jednej z kilku czy kilkunastu sztuk.

Ważne jest też to, że placówka liczy na informacje dotyczące przedmiotu. Jeżeli możesz pomóc, nie pozostaje nic innego jak szybki kontakt – telefoniczny lub drogą elektroniczną.