Za nami towarzyskie bieganie

W niedzielę odbył się VI Sieradzki Cross Towarzyski. Chętnych nie brakowało!

Co możemy powiedzieć o tym wydarzeniu?

Przede wszystkim należy podkreślić, że rywalizacja toczyła się w Parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu. Dla niezorientowanych – możemy mówić o tradycyjnej lokalizacji.

Zawodnicy pokonywali dwukilometrowe okrążenia i takich okrążeń mogli pokonać, ile tylko chcieli. Sieradzki Cross Towarzyski to nie jest walka na trasie o określonej długości – chodzi o pokonanie jak największego dystansu. Oczywiście trzeba jednak pamiętać o ograniczeniu czasowym, które wynosi 6 godzin.

Najlepszy był Michał Karwowski z Łodzi i wypada zaznaczyć, że to nie jest jego pierwszy triumf. Co więcej, to rekordzista trasy – 2 lata temu udało mu się przebiec 72 km (w tym roku przebiegł 68 km). Warte odnotowania jest też to, że drugie miejsce, z wynikiem 62 km zajął Maciej Perzyna – Maciej Perzyna był najlepszy wśród mieszkańców ziemi sieradzkiej. Wśród pań najlepsza okazała się Marzena Piekielna z Żdżar i trzeba przyznać, że sytuacja jest taka sama jak wśród mężczyzn – Marzena Piekielna zwyciężyła nie po raz pierwszy. Osiągnięty przez nią rezultat to 60 km.

Za organizację imprezy odpowiada Stowarzyszenie Klub Sportowy Sieradz Biega.