Papierowa podróż w przeszłość – o co chodzi?

Już dziś czeka nas papierowa podróż w przeszłość, czyli możliwość zapoznania się ze starymi sieradzkimi dokumentami. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 17:00 – miejsce to sieradzki Rynek.

Można będzie się wiele dowiedzieć

Niektórzy mogą powiedzieć, że takie spotkanie jawi się jako coś mało atrakcyjnego, ale nic podobnego. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym nie zawsze zdajemy sobie sprawę z różnych okoliczności. Dzisiejsza papierowa podróż w przeszłość to nic innego jak szansa na dokładne zapoznanie się z miastem. Zresztą wystarczy powiedzieć, że możemy mówić o papierowych zabytkach – czy w takiej sytuacji można mieć jakiekolwiek wątpliwości? Wypada także odnotować, że chodzi o dokumenty z okresu przedwojennego.

O zabytkach opowiadać będzie Arkadiusz Balcerzak z Sieradzkiego Klubu Kolekcjonera i Hobbysty. Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęca Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz i Sieradzki Klub Kolekcjonera.

Gdyby pogoda nie dopisała, przygotowano wyjście awaryjne – tym wyjściem jest spotkanie w Centrum Informacji Kulturalnej.