Jak dobrać suszarkę na pranie do metrażu mieszkania?

Suszenie ubrań to nieodłączny element następujący po opróżnieniu pralki. Niezależnie od tego, jak często w domu włączana jest pralka, suszarka używana jest tyle samo a nawet więcej razy. Przy wyborze suszarki na pranie, oprócz jakości wykonania, ważny jest też jej rozmiar. Jak wybrać odpowiednią suszarkę?

Suszarka na pranie a metraż mieszkania

Przede wszystkim przyjrzyjmy się potrzebom i wymaganiom mieszkań o małym metrażu, bo to właśnie one są najbardziej problematyczne, jeśli chodzi o dobór jakiegokolwiek sprzętu.

Pierwsza myśl podpowiada, by postawić na wiszącą suszarkę sufitową. Nie przeszkadza ona w codziennym użytkowaniu np. wanny, nad którą może się znajdować, nie zajmuje przestrzeni, po której chodzimy i eliminuje problem ściekania wody z ubrań na podłogę, ponieważ instalowana jest najczęściej właśnie nad wanną. Jednak to rozwiązanie przestaje wydawać się idealnym, kiedy w naszym mieszkaniu zamiast wanny stoi kabina prysznicowa. Wtedy mamy do dyspozycji suszarki ścienne. Warto mimo to pamiętać, że zwykle są one uzupełnieniem i nie zagwarantują nam dostatecznie dużej powierzchni, która pozwoli na rozwieszenie standardowej ilości prania z całego tygodnia. Sprawdzi się raczej przy małych i drobnych ilościach.

Dlatego też najprawdopodobniej w każdym mieszkaniu, nawet tym najmniejszym, sprawdzi się standardowa, stojąca suszarka na pranie, którą zawsze można bez problemu złożyć i schować za szafą. Niewielka, kompaktowa suszarka bez rozkładania skrzydeł pozwoli wysuszyć mniejsze pranie i będzie łatwa do przenoszenia. Pamiętaj ponadto, by niezależnie od rozmiaru wybrać stabilną suszarkę, wykonaną z wysokiej jakości materiałów.

Suszarka na pranie z Leifheit

Jeżeli chcesz zakupić wysokiej jakości suszarkę na pranie, która posłuży Ci przez wiele lat, zapoznaj się z ofertą Leifheitsklep.pl i wybierz tą, która spełni wszystkie Twoje potrzeby i nie wpłynie negatywnie na przestrzeń, którą posiadasz w mieszkaniu!