Karny Kopciuch – o co chodzi w tej akcji?

Masz dość tego, że cały czas musimy zmagać się z zanieczyszczonym powietrzem? Warto wiedzieć, że jest to problem, który widzi wiele osób (a w każdym razie takie można odnieść wrażenie). Co więcej, zdaje się, że jest problem z brakiem odpowiednich działań. Przechodząc już do sedna sprawy, co wiesz o akcji Karny Kopciuch? Jeżeli słyszysz o tej akcji po raz pierwszy, dobrze byłoby, aby sytuacja uległa zmianie.

Koniec ze smrodem?

Oczywiście akcja związana jest z zanieczyszczaniem powietrza. Za akcję odpowiada Sieradzki Alarm Smogowy i co najważniejsze, możemy mówić o ogólnopolskim charakterze tematu.

Warto również podkreślić, że akcja może kojarzyć się z karami, ale nic podobnego. Dokładnie mówiąc, priorytetem jest edukowanie ludzi. Musimy pamiętać o tym, że złe działania mogą mieć związek z brakiem wiedzy. Jeśli ktoś postępuje źle, nie oznacza to, iż należy mówić o działaniu z premedytacją.

Wypada jeszcze powiedzieć coś na temat przebiegu akcji – zainteresowani mogą zgłaszać przypadki kopcenia. Taka możliwość znajduje się na stronie www.karnykopciuch.pl. Zgłoszenie jest anonimowe. Rzecz jasna należy jednak pamiętać o tym, że konieczny jest dowód. Przez dowód należy rozumieć zdjęcie lub film.