Miasto Sieradz: Polityczna rywalizacja o fotel prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych

Wybory samorządowe, które będziemy świadkami w tym roku, to nie tylko decyzje dotyczące lokalnych społeczności, ale również bitwa polityczna o kluczowe stanowiska. Jednym z nich jest pozycja prezydenta Sieradza. Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że Michał Pabich, reprezentujący Platformę Obywatelską, zamierza dołączyć do wyścigu wyborczego.

Cezary Tomczyk, poseł i wiceminister obrony narodowej z KO, przekazał tę informację podczas rozmowy z Naszym Radiem. Podkreślił, że Sieradz na pewno zasługuje na lidera miejskiego rządu, który jest codziennie i całodobowo zaangażowany w sprawy miasta. Zapowiedział również plany tworzenia silnych list do samorządu, podkreślając jednak, że priorytetem będzie stanowisko prezydenta Sieradza.

Dodał, że kandydatem na to stanowisko będzie Michał Pabich. Tomczyk opisuje go jako osobę, która ma potencjał otworzyć Sieradz na współpracę z różnorodnymi środowiskami. Wyraził przekonanie, że ostatnie trzy dekady nie przyniosły tak korzystnych warunków dla miasta. Zwrócił uwagę na zaangażowanie wielu osób na różnych szczeblach decyzyjnych, w tym jego własne jako wiceministra obrony narodowej oraz Doroty Ryl, wojewody łódzkiego pochodzącej z Sieradza.

Podkreślił także zmiany w starostwie, gdzie Michał Pabich pełni obecnie funkcję wicestarosty sieradzkiego. W opinii Tomczyka, to ważne dla tworzenia synergii z miastem.