Bal maturalny uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu

Dla 141 maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, wieczór ten na długo zapadnie w pamięć. Odbyli swój bal maturalny w miejscowości Warta, w urokliwej restauracji „Pod wiatrakami”, położonej na terenie powiatu sieradzkiego. Szkołą zarządza dyrektor Urszula Świniarska.

Grupę tworzyli uczniowie czterech klas maturalnych: klasy 4a pod opieką Doroty Błaszczyk (35 uczniów), klasy 4b z wychowawcą Agatą Janiak (36 uczniów), klasy 4c prowadzonej przez Beatę Piotrowską (34 uczniów) oraz klasy 4d, której wychowawcą jest Marianna Gotfryd (36 uczniów).

Sala, w której odbywała się studniówka, została zachwycająco udekorowana. Jej wystrojem, inspirowanym przez pogodną gwiaździsta noc, zauroczono nie tylko uczniów i nauczycieli ale również zaproszonych gości oraz rodziców maturzystów.

Manuela Bakowicz i Mateusz Toruński, również uczniowie klas maturalnych, z wielkim zaangażowaniem i swadą poprowadzili oficjalną część wieczoru.

Potem przyszedł czas na przemówienie dyrektor szkoły, Urszuli Świniarskiej. Jej wzruszające słowa do maturzystów zostały ciepło przyjęte: „Jesteśmy jako grono pedagogiczne szkoły niezmiernie dumni z waszych osiągnięć oraz postępów w nauce. Jesteście niezwykłą młodzieżą, pełną energii, ambicji i kreatywności.”