Będzie centrum przesiadkowe w Sieradzu? Prezydent kreśli ogromne plany!

Projekt pod nazwą Centralny Port Komunikacyjny nabiera realnych kształtów. Nazywana przez niektórych kolejową szprychą, będzie mieć swój przystanek również w Sieradzu. Problem w tym, że póki co brakuje tu infrastruktury.

Centralny Port Komunikacyjny to również droga kolejowa nr 9, która przechodzi przez Łódź i rozgałęzia się na Poznań albo na Wrocław. Sieradz jest w tej dobrej sytuacji, że w tym mieście nitka ta będzie miała swój przystanek. Problem w tym, że potrzebuje centrum przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia.

Ma obsługiwać pasażerów szybkiej kolei, jednocześnie zapewniając miejsce na przesiadkę autobusów miejskich a nawet z transportu międzymiastowego czy międzynarodowego. Na terenie nowego centrum przesiadkowego ma pojawić się również specjalnie wydzielona strefa parkowania dla pojazdów prywatnych.

Obecnie, sądząc z wypowiedzi prezydenta Sieradza, Pawła Osiewała, trwają prace nad uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz zbieranie niezbędnej dokumentacji. Nad projektem pracuje również zespół architektów miejskich. Przyszłe wizualizacje będziemy mogli oglądać jeszcze w tym roku.