Do Sieradza po dwóch latach przerwy wrócił Orszak Trzech Króli!

Za nami długi weekend ze Świętem Trzech Króli. Ulicami miast i miasteczek przeszli Trzej Królowie, wraz z całym pochodem. Nie inaczej było w Sieradzu, gdzie tradycja celebrowania Święta Trzech Króli wróciła po dwóch latach nieobecności.

Ulicami Sieradza Orszak Trzech Króli przeszedł tak jak w innych miastach, 6 stycznia. Przez dwa ostatnie lata zawieszono to wydarzenie, ze względu na pandemię oraz towarzyszące jej obostrzenia. W tym roku postanowiono wrócić do dawnej tradycji i to z ogromnym rozmachem.

Cała uroczystość miała swój start w kościele na osiedlu Jaworowej, gdzie wierni zebrali się na mszy świętej. Potem procesja ruszyła ulicami miasta, na czele której szło biblijnych Trzech Króli. Za nimi wielu mieszkańców miało na głowach papierowe korony nawiązujące do tradycji.

Uroczystość ta zbiega się z prawosławną Wigilią Bożego Narodzenia. Jako w Sieradzu mieszka sporo wyznawców prawosławia, był to również miły element nawiązujący zarówno do Bożego Narodzenia jak i do święta Trzech Króli.