Jak przygotować się na camping?

Camping nad morzem lub na Mazurach to ekscytujący i ekonomiczny sposób na spędzenie letnich wakacji. W krajach takich jak Francja, Dania, Luksemburg czy Szwecja moda na tę formę podróżowania trwa w najlepsze, Polacy preferują jednak hotele od namiotów. Narodowa niechęć do biwaków bierze się z mylnego przekonania, że muszą one być niekomfortowe. Tymczasem istnieje cały szereg praktycznych rozwiązań, które sprawią, że letni wypad na kemping stanie się niezapomniany.

Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się co zabrać pod namiot.

Namiot

Ważnym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę wybierając namiot jest ilość osób, która będzie docelowo w nim spać. Namiot 2-osobowy będzie idealny dla pary a namiot 4-osobowy sprawdzi się rodzinie z dziećmi.

Fani wygody z pewnością docenią też namioty samorozkładające typu pop up, które rozbijają się samoistnie, dzięki zastosowanej w nich konstrukcji. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i pozwala oszczędzić dużo czasu i wysiłku.

Lodówka turystyczna

O ile na polach kempingowych w dużych miastach bez problemu dostaniemy jedzenie w restauracjach i supermarketach, tak wybierając bardziej odludne miejsca nasz dostęp do żywności jest mocno ograniczony. Warto więc uzbroić się w zapas ulubionych produktów i skorzystać z lodówki turystycznej, która sprawi że zakupione przez nas mięsa, sery i napoje pozostaną zdatne do spożycia przez cały pobyt.

W sklepach Kaufland dostępne są lodówki turystyczne na wkłady lub termoelektryczne lodówki samochodowe. Te pierwsze nie wymagają użycia prądu jednak generują dodatkowe koszty związane z kupnem wkładów. 

Krzesło kempingowe

Lekkie krzesła kempingowe pozwolą nam komfortowo wypoczywać na świeżym powietrzu. Ich kompaktowa budowa i lekka konstrukcja sprawiają, że są bardzo wygodne w transporcie. Po złożeniu zajmują naprawdę mało miejsca więc zmieszczą się nawet do mniejszych bagażników.

Najlżejsze i najmniejsze modele to stołki turystyczne, możemy je nawet przenosić w ręce. Na dłuższym biwaku większą wygodę zapewnią jednak krzesła kempingowe z oparciem.

Mata Samopompująca

Kempingowe maty samopompujące dzięki swojej grubości izolują od zimnego i twardego podłoża, tym samym zapewniając lepszą jakość snu niż standardowe karimaty. Są również lżejsze niż materace turystyczne, więc bez problemu można zabierać je na piesze wędrówki.

Kajak dmuchany

Jeśli uwielbiamy sporty wodne to kupno dmuchanego kajaka jest doskonałą inwestycją ponieważ długoterminowo pozwoli nam oszczędzić na kosztach wypożyczania sprzętu wodnego. Dmuchane kajaki po wypompowaniu powietrza zmieszczą się nawet w plecaku, więc sprawdzą się także na piesze wędrówki.