Kupujesz lodówkę? Sprawdź, czy ma przydatne funkcje!

Nowoczesne lodówki to urządzenia zaawansowane technologiczne, w których zastosowano liczne funkcje i systemy usprawniające ich pracę. A co za tym idzie – znacząco przedłużające świeżość produktów oraz podnoszące Twój codzienny komfort. Które z nich będą najbardziej przydatne? Oto funkcje, jakie powinna posiadać Twoja nowoczesna lodówka!

TwinTech No Frost

Pamiętasz jeszcze czasy, gdy lodówki trzeba było rozmrażać, co wiązało się nierzadko z zalaną kuchnią i stratą ogromnej ilości czasu? A może wciąż posiadasz takie urządzenie? Nowoczesne lodówki odciążą Cię od tego żmudnego obowiązku – dzięki funkcji No Frost, uniemożliwiającej gromadzenie się we wnętrzu urządzenia szronu, rozmrażanie nie będzie już konieczne.

Szczególnie polecamy lodówki Electrolux wyposażone w nowoczesną technologię – TwinTech No Frost. Dzięki niej urządzenie nie tylko działa bezszronowo, ale również każda jego komora jest chłodzona osobno, co pozwala na zachowanie idealnej temperatury oraz odpowiedniego poziomu wilgotności.

System Cooling 360°

Kupując lodówkę, z pewnością chcesz, aby przechowywane w niej produkty jak najdłużej zachowały oryginalny kolor, teksturę i wartości odżywcze. Dlatego też warto postawić na urządzenie wyposażone w specjalny system cyrkulacji powietrza Cooling 360°, który z jednej strony błyskawicznie przywraca odpowiednią temperaturę, a z drugiej równomiernie rozprowadza chłodne powietrze na każdej z półek.

Stabilna temperatura i wilgotność sprawiają, że produkty pozostają świeże na dłużej.

Komora świeżości UltraFresh+

Problemem wielu lodówek jest nadmiar gromadzącej się w nich wilgocima wpływ na świeżość produktów, zapach czy wartości odżywcze. Dlatego też warto stawiać na urządzenia z automatyczną kontrolą wilgotności. Polecanym systemem jest UltraFresh+, który spowalnia utratę wody i ma ogromny wpływ na świeżość przechowywanych owoców, warzyw oraz innych produktów.

System CustomFlex

Nowoczesne lodówki to także zwiększone możliwości związane z przechowywaniem produktów. Najlepszym wyznacznikiem jakości urządzenia jest w tym wypadku system CustomFlex oparty na ruchomych pojemnikach – możesz umieszczać je w dowolnej konfiguracji na drzwiach lodówki.

Zapewni Ci to nie tylko możliwość przechowania każdego produktu, ale również dostosowanie systemu przechowywania w stu procentach do własnych potrzeb.

Inne przydatne funkcje

To oczywiście nie wszystko, co może posiadać nowoczesna lodówka z zamrażarką. Polecamy również urządzenia, w których zastosowano:

  • super chłodzenie i super mrożenie, a więc funkcje, dzięki którym Twoje produkty będą mogły być natychmiast przechowane w odpowiedniej temperaturze, co pozwoli uniknąć utraty ich właściwości;
  • powłoki antybakteryjne niezbędne do tego, by w lodówce nie rozwijały się groźne drobnoustroje i pleśń;
  • alarm otwartych drzwi, który zasygnalizuje Ci moment, w którym należy je zamknąć i w ten sposób utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu chłodziarko-zamrażarki.