Strażacy grali w piłkę nożną. Która drużyna zwyciężyła?

Na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu mieliśmy X Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Drużyn OSP. Widzieliśmy wiele dobrej piłki, ale na koniec triumfować mogła tylko jedna ekipa – tą ekipą była drużyna z Buczku.

8 strażackich zespołów

W rywalizacji wzięło udział 8 strażackich drużyn, także rozpoczęło się od podziału na dwie grupy. Niemniej nie była to rywalizacja, która oznaczała wyeliminowanie części zespołów – zespoły walczyły o rozstawienie w ćwierćfinałach.

Po zmaganiach w fazie grupowej mieliśmy do czynienia z klasyczną fazą pucharową – czyli ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Jak już była mowa, zwycięstwo przypadło dla OSP Buczek. W decydującym spotkaniu ekipa z Buczku wygrała 2:0 z OSP Rychłocice. Na najniższym stopniu podium mieliśmy zawodników z Poddębic. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Poddębic pokonała Kosów 4:2.

W turnieju nie zabrakło emocji i co równie istotne, widzieliśmy 77 trafień. Najlepszym zawodnikiem był Damian Dominowski z Poddębic, natomiast królem strzelców został Piotr Niciak z Buczku. Tytuł dla najlepszego bramkarza również trafił do Buczku – najlepszym bramkarzem wybrano Michała Jakóbczaka.

Tu znajdziesz informacje ze stolicy województwa.