Dni Kultury Ukraińskiej

Sytuacja na Ukrainie to temat, o którym już wielokrotnie była mowa, także nie ma sensu się powtarzać. Warto tylko podkreślić, że pomoc może mieć naprawdę różny charakter.

Jak w domu?

Możemy mówić o ogromnym wsparciu, ale nie sposób zapomnieć o tym, że jednak chodzi o życie w innym kraju. To coś, co niełatwo zaakceptować.

Niemniej jednak trzeba próbować i co najważniejsze, w Sieradzu prowadzone są działania, które mają pomóc poczuć się niczym w domu. Krótko mówiąc, chodzi o Dni Kultury Ukraińskiej, czyli wydarzenie, którego możemy być teraz częścią.

Co możemy powiedzieć o tej inicjatywie?

O szczegółach można rozmawiać długo, o czym pewnie przekonała się niejedna osoba. Można również powiedzieć, że celem twórców jest przybliżenie Ukrainy. Wojna spowodowała, że Ukraina stała się nam bliska, ale to nic innego jak skupianie się na wydarzeniach ostatnich tygodni. Skupianie się na sprawach ważnych, bolesnych, ale jednocześnie niespecjalnie odnoszących się do historii naszego sąsiada.

Zakończenie Dni Kultury Ukraińskiej zaplanowano na jutro. Finał obędzie się podczas sobotniego pikniku na Placu Wojewódzkim. Początek o 11:00.