Wesele w ogrodzie – czyli jak zorganizować ślub w plenerze?

Wesele plenerowe to rozwiązanie, które cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Trend ten przybył do nas z zachodu i bez wątpienia zagości u nas na długi czas. W końcu magia ślubu pod gołym niebem jest po prostu niepowtarzalna! Ty też o takim marzysz? Zobacz więc, jak zorganizować niezapomniane wesele w ogrodzie.

Plenerowe wesele — wady i zalety

W przypadku wesela, miejsce ma bardzo duże znaczenie. To właśnie ono tworzy cały klimat. Idealne i piękne, zapewni doskonałe wspomnienia, świetną zabawę, ale także idealne kadry do pamiątkowych zdjęć. Przy organizacji wesela warto więc dobrze przemyśleć to, gdzie się ono odbędzie. Czy ogród jest rzeczywiście dobrym miejscem? Bez wątpienia na świeżym powietrzu można zorganizować wymarzone wesele dla osób, które uwielbiają naturę i stylistykę rustykalną oraz boho. Jeśli odstrasza Cię przepych sali weselnej, to ogród będzie idealnym miejscem na Twój ślub. Obecnie jednak mamy w tym zakresie znacznie więcej możliwości. Dzięki nowoczesnym namiotom, w ogrodzie można wyprawić nawet bardzo huczne i eleganckie wesele.

Organizacja takiej imprezy we własnym ogrodzie pozwala także wygenerować sporą oszczędność. Dzięki temu można zainwestować na przykład w lepszy catering, świetnego fotografa, czy też zespół z prawdziwego zdarzenia. A co z wadami? Jedyną może być właściwie niesprzyjająca pogoda. Jednak w takim przypadku wspomniane wcześniej namioty weselne wyeliminują ten kłopot.

Jak zorganizować wesele w ogrodzie?

Organizację wesela w ogrodzie warto zacząć oczywiście od zaproszeń. Piękna papateria ślubna z motywami roślinnymi będzie idealnie wpisywać się w klimat planowanego wydarzenia. Jeśli wesele ma odbyć się w przydomowym ogrodzie, cały proces organizacji będzie niezwykle prosty. Prócz kwestii dotyczących każdej imprezy ślubnej, takich jak jedzenie, zabawy, napoje, czy muzyka, należy w tym przypadku zadbać właściwie jedynie o właściwe rozplanowanie ogrodowej przestrzeni. Potrzebne może okazać się również wynajęcie stołów oraz krzeseł. Takie usługi oferuje obecnie wiele firm ślubnych.

Przyjęcie weselne w ogrodzie — dodatki i dekoracje

Organizacja ślubu nie może obyć się oczywiście bez ustalenia motywu przewodniego. Warto zadbać o to już na samym początku, ponieważ to pozwoli ułatwić wszelkie wybory i podejmowanie decyzji na dalszych etapach planowania. Do wesela w ogrodzie doskonale pasować będą wszelkie dodatki w stylu boho. Świetnym sprawdzą się na przykład makramy, serwety lniane, koronki i oczywiście ogrom kwiatów.