Sieradz Nocą

Co wiesz na temat prac Cezarego Zbrojewskiego? Dla niezorientowanych – jest to artysta plastyk. Co więcej, nie tak dawno ukazał się kalendarz z jego grafikami.

Nie po raz pierwszy

Warte podkreślenia jest też to, że taki kalendarz ukazał się nie po raz pierwszy – można powiedzieć, że praca Cezarego Zbrojewskiego cieszy się sporym zainteresowaniem.

O szczegółach można rozmawiać długo. Motyw przewodni kalendarza to Sieradz Nocą. Wypada również odnotować, że w kalendarzu możemy znaleźć m.in. Bazylikę Mniejszą, kamienicę muzealną czy siedzibę Biura Wystaw Artystycznych.

Warto jeszcze zatrzymać się przy nakładzie – tegoroczny nakład można określić jako stosunkowo niewielki. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę, że lokalni przedsiębiorcy zrezygnowali z zakupienia kalendarza. Możemy też mówić o serii kolekcjonerskiej w ilości mniej więcej 200 sztuk. Bardzo ważne jest też to, że znaczna część kalendarzy się rozeszła, także nie można zbyt długo się zastanawiać. Kalendarze sprzedawane są w punkcie fotograficznym zlokalizowanym przy alei Pokoju.

Informacje z Sieradza znajdziesz też na lodzinfo.pl.