Pomoc byłemu piłkarzowi Warty

Życie to piękne, jak i dramatyczne historie. W tym tekście skupimy się na smutnym przypadku – Mateusz Jaworski (były piłkarz Warty Sieradz) zmaga się z nowotworem.

Co wiemy?

Nowotwór to nie wyrok, ale uczciwie należy przyznać, że sytuacja 22-latka nie prezentuje się najlepiej. U Mateusza wykryto Mięsaka Ewinga miednicy. To nic innego jak pierwotny, złośliwy nowotwór kości. Co więcej, możemy mówić o przerzutach na płuca i wątrobę. Bardzo ważne jest też to, że za młodym piłkarzem Warty mamy standardową chemioterapię, która nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Jakby tego było mało, chodzi o przypadek nieoperacyjny. Przypadek jest nieoperacyjny z powodu wielkości i rozległości guza.

Jest źle, ale Mateusz ma szansę! Szansą dla Mateusza są badania genetyczne na terenie Stanów Zjednoczonych. Chodzi o dopasowanie leczenia do charakterystyki nowotworu. Jak się można jednak domyślić, koszt wspomnianych badań jest bardzo duży. Istotne jest też to, że w związku z tym doszło do założenia zbiórki. Każda przelana kwota jest niezwykle ważna.

Dobrze byłoby też, aby ta smutna sytuacja skłoniła nas wszystkich do refleksjiprofilaktyka to coś, czego pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć.