Rozpoczęto morsowanie!

Kąpiele mogą kojarzyć się z letnimi temperaturami, ale prawda jest taka, że można kąpać się o każdej porze. Najlepszym dowodem na to jest morsowaniedla niektórych nigdy nie jest za zimno.

Rozpoczęcie sezonu

To nawiązanie do tego, że w ostatnią niedzielę ponad 80 osób wskoczyło do Warty. Nie były to przypadkowe osoby – chodzi o ludzi, którzy tworzą Sieradzki Klub Morsów. Można też powiedzieć, że kąpiel ta oznacza rozpoczęcie nowego sezonu. Ważne jest też to, że mowa o ludziach, którzy zamierzają kąpać się w każdą niedzielę.

Jeżeli zastanawiasz się nad dołączeniem do grupy, warto wziąć pod uwagę, że podczas inauguracji sezonu mieliśmy do czynienia ze stałymi uczestnikami i nowicjuszami. To pokazuje, że morsowanie naprawdę cieszy się sporym zainteresowaniem. Ponadto można przypuszczać, że niektórym zwyczajnie brakuje odwagi (co zresztą nie powinno dziwić). Wypada też nawiązać do miejsca zamieszkania tych, którzy się kąpali – Sieradzki Klub Morsów zrzesza nie tylko osoby z Sieradza. Krótko mówiąc, nie zabrakło ludzi ze Zduńskiej Woli, Łodzi, Złoczewa czy Poddębic.

Co sądzisz o morsowaniu?