Czy nieodpowiedzialność ma jakieś granice?

Pijani kierowcy to temat znany, ale niektórzy mogą zadawać sobie pytanie, czy to coś zmienia? Na pewno trzeba edukować społeczeństwo, ale kiedy słyszy się niektóre historie, można stracić wiarę w ludzi – pijany ojciec wiózł dwójkę małych dzieci (4 i 8 lat).

Interwencja sieradzkiej drogówki

Zatrzymania dokonała sieradzka drogówka. Warte podkreślenia jest też to, że okazało się, iż mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Interwencja miała miejsce w gminie Rydzew. Stosunkowo krótka kontrola wystarczyła, aby zacząć podejrzewać, iż kierowca jest nietrzeźwy. Przypuszczenia miały swoje odzwierciedlenie podczas badania alkomatem – osoba kierująca pojazdem znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu (ponad 1,3 promila). Jak już była mowa, odkryto też, że mężczyznę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Można również dodać, że w samochodzie mieliśmy dzieci i żonę.

Oczywiście należy spodziewać się kary – ojciec dzieci może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia. Ma to związek z jazdą w stanie nietrzeźwości i złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.