Strona główna Aktualności Czy nieodpowiedzialność ma jakieś granice?

Czy nieodpowiedzialność ma jakieś granice?

186
0

Pijani kierowcy to temat znany, ale niektórzy mogą zadawać sobie pytanie, czy to coś zmienia? Na pewno trzeba edukować społeczeństwo, ale kiedy słyszy się niektóre historie, można stracić wiarę w ludzi – pijany ojciec wiózł dwójkę małych dzieci (4 i 8 lat).

Interwencja sieradzkiej drogówki

Zatrzymania dokonała sieradzka drogówka. Warte podkreślenia jest też to, że okazało się, iż mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Interwencja miała miejsce w gminie Rydzew. Stosunkowo krótka kontrola wystarczyła, aby zacząć podejrzewać, iż kierowca jest nietrzeźwy. Przypuszczenia miały swoje odzwierciedlenie podczas badania alkomatem – osoba kierująca pojazdem znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu (ponad 1,3 promila). Jak już była mowa, odkryto też, że mężczyznę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Można również dodać, że w samochodzie mieliśmy dzieci i żonę.

Oczywiście należy spodziewać się kary – ojciec dzieci może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia. Ma to związek z jazdą w stanie nietrzeźwości i złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.