Samochód uderzył w budynek – kierowca myślał o ucieczce

Czasami można usłyszeć o tym, że starsi ludzie są mądrzejsi, bo doświadczeni. Doświadczenie jest ważne, ale trzeba pamiętać, że to nie wszystko. Nieodpowiedzialne zachowanie to coś, co może dotyczyć każdej osoby. Przykładu nie trzeba daleko szukać – wystarczy odnieść się do tego, co miało miejsce w miejscowości Grądy (gmina Sieradz).

Za kierownicą 68-latek

Chodzi o samochód, który uderzył w dom. Za prowadzenie samochodu odpowiadał 68-letni mężczyzna, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Warte podkreślenia jest również to, że 68-latek nie poczuwał się do odpowiedzialności – mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia. To się jednak nie udało, ponieważ do sprawy włączył się przypadkowy świadek. Istotne jest też to, że pijany kierowca miał pasażera, który poniósł niegroźne obrażenia (mimo to pasażer trafił do szpitala).

Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które można otrzymać nawet 2 lata pozbawienia wolności. Ponadto nie można zapomnieć o zakazie prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata. Jakby tego było mało, możliwe jest także obligatoryjne świadczenie pieniężne (chodzi o Pomoc Postpenitencjarną i Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym). Na ten moment jest oczywiście tylko mandat.