Paweł Osiewała wypowiedział się na temat imprez plenerowych w Sieradzu – czego się spodziewać?

Przełom maja i czerwca to czas imprez plenerowych na terenie Sieradza. W poprzednim roku nie można było liczyć na wydarzenia w plenerze, a jak będzie w tym? Na ten temat wypowiedział się Paweł Osiewała, prezydent miasta.

Niepewność i nadzieja

Sytuacja ulega poprawie, aczkolwiek koronawirus nie zniknie w najbliższych tygodniach. Trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek uda nam się pozbyć tego wirusa. W takiej sytuacji są dwa rozwiązania – ciągłe obostrzenia lub poszukiwanie kompromisu. Trzeba też wyraźnie podkreślić, że ludzie tęsknią za tym, co nie dawno było normą.

Paweł Osiewała poinformował, że ludzie z magistratu nastawieni są na to, iż zbliżających się wydarzeń nie trzeba będzie odwoływać. Jednocześnie podkreślono, że masowe wydarzenia artystyczne to temat, w przypadku którego konieczne jest dostosowanie się do wytycznych rządowych.

Można więc powiedzieć, że sieradzanom nie pozostaje nic innego jak czekanie na konferencję dotyczącą wytycznych. Oczywiście warto też pamiętać o raportach poświęconych zakażonym – to te raporty powinny determinować działania.