Powszechny punkt szczepień w Sieradzu – będzie?

Jak można usłyszeć, szczepienia powinny przebiegać coraz sprawniej. Sieradz jest tego potwierdzeniem, a dokładniej to, że w najbliższy poniedziałek może dojść do uruchomienia powszechnego punktu szczepień.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że ewentualny punkt znajdzie się w małej sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 10. Działalność zależy od tego, co wydarzy się jutro – na jutro zaplanowano kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto również podkreślić, że szczepienia będą odbywać się na sali, ale wykorzystano także sąsiadujące pomieszczenia. Ma to związek z miejscami dla personelu i tym, co się dzieje po szczepieniu – po iniekcji trzeba odczekać 15 minut.

Osoby odpowiedzialne za punkt zajęły się wszelkimi szczegółami. Na ten moment szkoły podstawowe są puste, ale od przyszłego poniedziałku może się to zmienić – mając to na uwadze, punkt szczepień został wyizolowany. Za szczepienia odpowiadać będą trzy zespołykażdy zespół składać się będzie z trójki osób. Chodzi o dwie osoby zajmujące się szczepieniami i jedną odpowiedzialną za rejestrację.

Przepustowość punktu szczepień może wynieść nawet 1 500 osób tygodniowo. Z drugiej strony wypada zadać pytanie, co można powiedzieć o zainteresowaniu szczepieniami? Przepustowość jest ważna, ale najważniejsze jest zainteresowanie.