Święto policji w Sieradzu zakończone 59 awansami

Święto policji to bardzo uroczysty dzień dla każdego policjanta, jego obchody w Polsce przypadają na 24 lipca. Jak w tym roku świętowali Sieradzcy mundurowi? Tego dnia spotkali się pracownicy i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, a także funkcjonariusze stacjonujący w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi, który swoją siedzibę ma w Sieradzu.

Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter ze względu na fakt, że w trakcie jego trwania wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, co w wolnym tłumaczeniu oznacza awanse na wyższe stanowiska. Uroczystość odbywała się w budynku Ośrodka Szkolenia Policji. Z uwagi na panującą pandemię uczestnicy spotkali się w kameralnym gronie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, każdy z nich zachował odpowiedni odstęp, nie obyło się również bez  maseczek zakrywających nos i usta.

Inspektor policji mł. insp, Cezary Adamczyk podczas obchodów został mianowany na komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu, co zostało szczególnie podkreślone i nie mogło ujść uwadze żadnego z uczestników obchodów.

Również inni mundurowi doświadczyli zaszczytu, jakim jest mianowanie na wyższy stopień służbowy. W ten sposób uhonorowanych zostało łącznie 59 funkcjonariuszy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!