Sieradzka policja zatrzymała mieszkańców handlujących narkotykami

W Sieradzu przestępcy są coraz bardziej zestresowani. Po raz kolejny Sierdzka policja rozprawiła się z dilerami…

Sieradzka policja zatrzymała dwóch mieszkańców w wieku 23 oraz 25 lat posiadających sporą ilość narkotyków. Z pewnością nie były to narkotyki przeznaczone na własny użytek, ich ilość była wystarczająca aby prowadzić regularny handel. Prawdopodobnie policja skutecznie udaremniła kolejny nielegalny proceder w Sieradzu. Funkcjonariusze policji razem zabezpieczyli 63 g marihuany, 42 g metamfetaminy oraz 186 g amfetaminy. Dodatkowo, w posiadaniu u mężczyzn znalazło się także 3,5 g tabletek ekstazy. Co więcej, w mieszkaniu u mężczyzn znaleziono także inne akcesoria przydatne podczas produkcji narkotyków, między innymi specjalistyczne wagi czy opakowania. Oprócz narkotyków zabezpieczono także pokaźny zapasy gotówki, bo aż kilkadziesiąt tysięcy zł. Dwóm mężczyznom grozi teraz pozbawienie wolności nawet na okres do 10 lat.


Cała akcja miała miejsce około godziny 22:00 na jednej z ulic w Sieradzu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego spostrzegli samochód, który był już doskonale im znany. Obserwowali go już wcześniej, więc doskonale wiedzieli z czym mają do czynienia. Po dłuższej obserwacji policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, wtedy ten zaczął odjeżdżać, jednak mundurowi z Sieradza skutecznie zablokowali mu drogę ucieczki. Zauważając policjantów mężczyźnie puściły nerwy – zaczął szybko grzebać w kieszeniach zdawał się coś ukrywać. Nie zdołał jednak ukryć intensywnego aromatu marihuany który unosił się z auta.

Ciekawa przejażdżka

30-letni kierowca mieszkaniec Sieradza wiózł na tylnych siedzeniach dwóch mężczyzn wieku 23 oraz 25 lat. Po niezbędnych czynnościach związanych z przeszukaniem funkcjonariusze znaleźli u nich dilerki z już przygotowanymi porcjami narkotyków. W woreczkach znajdowały się porcje amfetaminy oraz marihuany. Cała trójka oczywiście została zatrzymana, sprowadzona na komendę.

Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że podejrzani byli trzeźwi. U jednego wykryto ślady narkotyków. W ich mieszkaniach znaleziono kolejną ilość dilerek z porcjami amfetaminy, marihuany, metamfetaminy. Niektóre z narkotyków były przechowywane w większych w torebkach foliowych, niektóre z nich czekały w słoikach dopiero na porcjowanie. W mieszkaniach znaleziono także kilka kastetów niedozwolonych prawnie. Obecnie 23 i 25 latek znajdują się w areszcie, już usłyszeli zarzut posiada dużej ilości narkotyków z przeznaczeniem na handel.

Zarzuty

Młodszy mężczyzna jest oskarżony o posiadanie 270 g różnych narkotyków, natomiast w starszy za posiadanie 25 g nielegalnych substancji. Już w trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Dla obu z nich został przyznany policyjny dozór za sprawą prokuratora Rejonowego w Sieradzu. Każdy z nich był wcześniej notowany przez policję. Obecnie grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei za posiadanie kastetu należy im się Grzywna nie mniejsza niż 3000 zł oraz areszt. Wydział dochodzeniowo-śledczy obecnie zajmuje się prowadzeniem śledztwa. Prawdopodobnie również 31-letni kierowca samochodu także nie uniknie kary. W jego wypadku będą to zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Kolejny raz Policjanci z Sieradza udowodnili swoją skuteczność. Po raz kolejny raz zatrzymali mieszkańców trudniących się nielegalnym procederem. Tak trzymać.