Utrudnienia w komunikacji w Sieradzu z powodu I Biegu Ulicznego i Marszu Pamięci

W nadchodzącą niedzielę, 1 marca 2026 roku, mieszkańcy Sieradza muszą przygotować się na zmiany w komunikacji miejskiej. Powodem jest I Uliczny Bieg i Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w godzinach 12:50 – 15:15, wpływając na trasy autobusów miejskich.

Zmiany w trasach autobusów miejskich

Podczas wydarzenia w Sieradzu, pojazdy komunikacji miejskiej będą musiały ominąć niektóre z głównych dróg, co spowoduje konieczność wprowadzenia objazdów dla kilku linii autobusowych. Pasażerowie powinni być przygotowani na te tymczasowe zmiany, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Trasy objazdowe dla linii 2 i 7

Autobusy obsługujące linie 2 i 7 będą kierowane ulicą Sienkiewicza. To oznacza, że nie będą zatrzymywać się na przystankach Kościuszki, Żwirki i Wigury oraz Toruńska. Osoby zazwyczaj korzystające z tych przystanków powinny planować alternatywne trasy do swoich miejsc docelowych.

Linia 3 i jej nowy przebieg

Zmiany dotkną również linię 3, której trasa zostanie poprowadzona ulicą 1 Maja. W związku z tym przystanki takie jak Broniewskiego I, Broniewskiego II, Zajęcza, Polna, Wyzwolenia, oraz trzy przystanki Krakowskie Przedmieście nie będą obsługiwane. Pasażerowie powinni wziąć pod uwagę te modyfikacje przy planowaniu swoich podróży.

Wszystkie te zmiany są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników biegu i marszu, a także płynność ruchu w mieście. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji prosi o zrozumienie i współpracę, a także o wcześniejsze zaplanowanie podróży, aby zminimalizować ewentualne niedogodności.

Źródło: facebook.com/profile.php?id=100039888685439