Nowy zarząd OSP w Złoczewie powołany podczas XIII zjazdu w Grójcu Wielkim

20 czerwca 2026 roku w miejscowości Grójec Wielki odbyło się ważne wydarzenie – XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Złoczewie. Podczas tego spotkania wyłoniono nowy skład zarządu, co było jednym z kluczowych punktów obrad.

Skład nowego zarządu

Na czele nowego zarządu stanął Zbigniew Mieszała jako prezes. Wiceprezesami zostali Dominik Drzazga i Monika Wyglądacz, a funkcję komendanta objął Przemysław Nawrocki. Sekretarzem została Agnieszka Kasprzak, zaś rolę skarbnika pełni Andrzej Amanowicz. W skład prezydium weszli również Krzysztof Woźniak, Marek Leśnik, Mariusz Pałka, Sławomir Kowalski, Marcin Pawlak, Przemysław Galewicz i Zbigniew Wzgarda.

Komisja Rewizyjna i delegaci

Podczas zjazdu wybrano także członków Komisji Rewizyjnej. Przewodniczącym został Krzysztof Gabrysiak, jego zastępcą Zbigniew Matuszek, a sekretarzem Damian Kubiak. Na delegatów na Zjazd Powiatowy ZOSP RP w Sieradzu wybrano Zbigniewa Mieszałę, Przemysława Nawrockiego oraz Sławomira Kowalskiego.

Uznanie dla zasłużonych druhów

Podczas spotkania wręczono liczne odznaczenia i wyróżnienia. Odznakę honorową „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego” otrzymali druhna Monika Wyglądacz, druhna Beata Zuska, druh Andrzej Amanowicz i druh Krzysztof Woźniak. Również druhowie seniorzy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami za ich wieloletnią pracę na rzecz straży.

Podziękowania i honorowe członkostwo

W trakcie zjazdu podziękowano ustępującemu zarządowi za ich zaangażowanie oraz przyznano im absolutorium. Szczególne wyróżnienie w postaci honorowego członkostwa otrzymali Andrzej Aleksandrowicz, Franciszek Kołodziejczyk, Tadeusz Fendor, Andrzej Kałuża oraz Dorota Kałuża i Tomasz Misiak. Ta decyzja była wyrazem uznania dla ich długoletniej służby i oddania.

Na zakończenie zjazdu głos zabrali zaproszeni goście, którzy wyrazili wdzięczność za współpracę oraz złożyli życzenia nowo wybranemu zarządowi. Wszyscy obecni mieli nadzieję na dalszą owocną działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz rozwoju ochrony przeciwpożarowej.

Obsługę fotograficzną wydarzenia zapewniła firma FOTO – VIDEO – STUDIO Jacek Kaczmarek, której należą się podziękowania za profesjonalną dokumentację tego ważnego wydarzenia.

Źródło: facebook.com/zloczew.gmina