Martyna Wychowałek, biegaczka ze Zduńskiej Woli, wśród czołowych zawodniczek podczas Mistrzostw Polski w Maratonie

Reprezentująca klub KS Plan Bieganie Sieradz, Martyna Wychowałek, pochodząca z Zduńskiej Woli, zdobyła piątą pozycję w maratonie podczas Mistrzostw Polski. Te prestiżowe zawody miały miejsce w Łodzi. Kluczową rolę w osiągnięciach tej utalentowanej biegaczki odgrywa trener Artur Kozłowski.

Wychowałek zakończyła swój udział w maratonie, osiągając metę po 2 godzinach, 45 minutach i 28 sekundach. Jej średnia prędkość wynosiła 3 minuty i 55 sekund na każdy przebiegnięty kilometr. Najwyższe podium i złoty medal przypadł Aleksandrze Brzezińskiej (2:34.25), która powtórzyła swój triumf z 2019 roku. Srebrny krążek zdobyła Emilia Mazek (2:36.07), natomiast brąz przypadł Annie Bańkowskiej (2:36.33).

Osobiste osiągnięcie Martyny to kolejny dowód na jej doskonałe umiejętności biegowe na imprezach o randze mistrzowskiej. Przypomnijmy, że miesiąc temu zajęła ósme miejsce na Mistrzostwach Polski w półmaratonie. Na uwagę zasługuje również fakt, że dziewiąte miejsce w kategorii mężczyzn zdobył małżonek Martyny, Jan Wychowałek (2:35:01). Podobnie jak jego żona, Jan reprezentuje barwy klubu KS Plan Bieganie Sieradz i pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego.